top of page
DSC_3758.JPG

Norbert Kopczyński urodził się 27.07.1971 roku w Warszawie. 9 grudnia 1998 roku uzyskał tytuł Magistra Sztuki na wydziale Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi. 25 lat temu jako pierwszy w Polsce zaczął uprawiać Łucznictwo Konne, później organizował pokazy i w końcu szkolenia. Przez 25 lat zainteresował łucznictwem tysiące osób !!!, z tego największa część to dzieci i młodzież. Imprezy i szkolenia prowadzone były między innymi z okazji Dni Dziecka, Dni Kultury Mongolskiej, na terenie Muzeum Narodowego przy okazji wystawy Tureckiej, Muzeum Wojska Polskiego, na terenie szkół i przedszkoli oraz podczas imprez "firmowych". Zorganizował wystawę "Łuk broń czy sakrum", którą można było zwiedzać w muzeum w Sokółce.  Jego pierwsi uczniowie do dziś zdobywają medale na zawodach odbywających się na świecie (pierwsze kroki pod jego okiem, stawiały  np. Anna Sokólska). Wszystkie sukcesy osiągnął jako niezależny niestowarzyszony zawodnik. Takim chce pozostać, nie widzi się w roli działacza. Swoją pasję łączy z pracą zawodową w firmie Łuksport u Pana Adama Pazdyki trenera w klubie Marymont, który szkolił kadrę Olimpijską i Paraolimpijską w łucznictwie. Pan Pazdyka był organizatorem  Memoriału im. Mieczysława Nowakowskiego (zawody pod patronatem Pana Ministra) podczas którego Norbert zorganizował pokaz łucznictwa konnego. Cieszył się on uznaniem byłych olimpijczyków i startujących zawodników. Norbert jest jedynym łucznikiem konnym na świecie, który dwukrotnie w 2009 i 2013 roku zdobył tytuł Mistrza Świata w Sokcho w Korei, kolebce koreańskiego łucznictwa konnego. Był twarzą X jubileuszowych MŚ, które odbyły się w Seulu. Cieszy się dużym autorytetem na świecie a szczególnie w Korei, Jordanii (wyjazd na zaproszenie króla), Turcji, Australii, Japonii, USA, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Malezji, Iranie, Chinach, Mongolii. Stał się niejako ambasadorem polskiej szkoły łucznictwa konnego na świecie. Do największych sukcesów szkoleniowych należy doprowadzenie zawodników kadry Australii do zdobycia dwóch złotych medali na MŚ. w Korei w 2015 roku (po trzy tygodniowym szkoleniu w Australii). W 2017 kolejne szkolenie zaowocowało obroną tytułu.

Łucznictwo konne przysparza Polsce wiele medali. Obecnie na świecie rozwija się ono bardzo dynamicznie i rośnie jego poziom. Przestaje ono być tylko zabawą a zamienia się w wyczyn. W 2016 w roku w Korei łucznictwo konne weszło jako dyscyplina do programu Olimpiady Sztuk Walk. 

Główne osiągnięcia:

2019

- I miejsce w konkurencji "tor polski 360" (pierwszy raz w historii ŁK, strzelanie na prawą i lewą rękę), zawody rankingowe PSŁK Łomianki 2019

- I miejsce w zawodach rankingowych "Lisowczykowe Harce" Stara Cegielnia, Gładyszów

2017

- I miejsce w konkurencji koreańskiej, Międzynarodowe Zawody ŁK, Falkenfels, Niemcy

2015

- Trener australijskiej drużyny, dwa złote medale w konkurencjach drużynowych dla Australijczyków podczas Mistrzostw Świata w Korei

2015:

- I miejsce Yabusame on the beach, Port Douglas,  Australia

2014:

- I miejsce tor węgierski, Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego, Grunwald

- I miejsce, Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Golden Lune, Przygodziczki

- I miejsce tor polski, V Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich, Supraśl

2013:

- Tytuł Mistrza Świata, Korea

- I miejsce tor koreański, Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich, Bohoniki

- I miejsce Field Archery, Grzybowo

2012:

- I place, Puchar Polski 3D, Supraśl

2011:

- I miejsce tor koreański, Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich, Bohoniki

2010:

- I place, Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich, Sokółka

2009:

- Tytuł Mistrza Świata, Korea

- I miejsce, III Mistrzostwa Polski 3D,  Jaworze

- I miejsce, II Puchar Welesa, Środa Wlkp

- I miejsce, Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego, Sivas Turkey

- I miejsce, II Halowe mistrzostwa łucznicze, Środa Wlkp.

- I miejsce, Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego, Przygodziczki

- I miejsce, Polsko-Mongolskie zawody łucznictwa konnego (tor węgierski i ścieżka huculska), Bukowa Mała

2008:

- I miejsce, II Mistrzostwa Polski 3D,  Jaworze

2007:

- I miejsce tor koreański (single shot), Internationalen Steppenreiterfestival w Dauchingen

- I miejsce, II Puchar Polski 3D,

Przymiłowice 1998:

- I miejsce, łuczniczy turniej rycerski,

Pruszków

1997:

- I miejsce, Puchar Polski w łuku bloczkowym, Warszawa

Image00019.jpg

Marta Pociejewska, ur. 26.03.1982 r. Z zawodu fotograf, instruktor jazdy konnej, zoofizjoterapeutka. Swoją przygodę z jeździectwem zaczęła w wieku 8 lat. Po 5 latach jazdy w stajniach rekreacyjnych, doświadczenie w pracy z końmi zdobywała m.in. w CWKS Legia Warszawa (gdzie nawiązała współpracę  m.in. z Joanną Włoczewską i jej wybitnym koniem Celebesem, na którym startowała w  zawodach ujeżdżeniowych), Łazienkach Królewskich (pod okiem Haliny Gronowskiej), Stajni Chojnów (jako m.in. instruktor).

Początkowo fascynowała się jazdą ujeżdżeniową, później  tzw. metodami naturalnymi oraz niektórymi elementami stylu west.

W 2005 r. zaczęła ćwiczyć Tai Chi i Qi Gong w szkole Mariusza Sroczyńskiego (styl Yang) a w 2017 r. u Marka Balińskiego (styl Chen). Obecnie jej nauczycielką jest Ludmiłą Kuryluk (styl Chen). Od pierwszych zajęć czuła ogromną kompatybilność obu wymienionych wyżej dziedzin. Zgłębienie wiedzy i poznanie różnych aspektów Tai Chi pokazało jej unikatową drogę do systemu ćwiczeń wspomagających jeźdźców w doskonaleniu swoich umiejętności. Jako pierwsza w Polsce, od 2018 roku prowadzi regularne zajęcia i warsztaty z Tai Chi dla Jeźdźców (www.taichidlajezdzcow.pl , www.tc4e.com). W swoim nauczaniu kładzie nacisk na świadomość ciała i umysłu, właściwe rozluźnianie ciała, empatię i szacunek dla wszystkich istot, zrozumienie biomechniki oraz psychiki konia a dzięki temu wszystkiemu docelowe uzyskanie pełnej harmonii i równowagi (www.qibalans.org).

Od dziecka medytująca wegetarianka, spełniająca się artystycznie początkowo w malarstwie, obecnie również w fotografii i ceramice (oraz tworzeniu stron www m.in. tej :) ). Największą radość daje jej możliwość pomagania innym, stąd też zdobyty w 2017 r tytuł Mistrzyni ReiKi.

Obecnie mama prawie 7letniego synka, opiekunka 2 psów (Lusi i Scrapiego), kota (Tygrysa) i klaczy (Cary - już od ponad 17 lat :))

 

81943026_2320394501592986_19603013625582

Piotr Dołhan

Ćwiczący od kilku lat Tai Chi w szkole Mariusza Sroczyńskiego (styl Yang) a od jesieni 2019 roku uczący się jazdy konnej i łucznictwa konnego. Uczestnik zajęć Tai Chi dla jeźdźców. Fan koszykówki, w którego życiu muzyka jest bardzo ważna. Szczególnie zależy mu na popularyzacji łucznictwa, jako pięknej formy spędzania wolnego czasu.

bottom of page